۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

  • کلیپ های موفقیت
  • کانال تلگرام
چند روش برای اینکه محدودیت های خلاقیت خود را از میان بردارید

چند روش برای اینکه محدودیت های خلاقیت خود را از میان بردارید

هر چند ممکن است کسی بر هزاران نفر و هزاران بار در میدان نبرد پیروز شود، اما سلحشور واقعی کسی است که بتواند بر خودش مسلط شود!

شما انسان های خلاق قبل از هر چیزی باید بدانید که ما می توانیم بدترین دشمن خود باشیم. ما نقشه هایی عالی در ذهن داریم، اغلب آنها را به کار می بندیم و بسیاری مواقع از رسیدن به نتیجه نهایی باز می مانیم و در نیمه راه آنها را رها می کنیم.


چرا اینگونه می شود؟!

بعض مواقع علت عدم اطمینان و اعتماد به نفس، ترس ها، حرف های منفی اطرافیان هستند که سبب می شوند آن کسی که آرزو داریم نباشیم. برای هر فرد خلاقی صدها دلیل وجود دارد که نتواند رؤیاهایش را به حقیقت تبدیل کند.

ما خود برای خود محدودیت ها را می سازیم و خود را پس می زنیم. اما در درون خود می دانیم که می توانیم فرد بزرگی باشیم، اگر فقط:

تلاش کنیم تا از قید و بندهایی که ما را محدود ساخته اند، رها شویم.

بیایید سعی کنیم چند تا از روش هایی را که در ادامه ارائه می شود، به کار بندیم تا سد محدودیت ها را بشکنیم:

– چیزهایی برای خود بسازید و نه برای هیچ کس دیگری. به این که دیگران چه خواهند گفت و چگونه قضاوت خواهند کرد توجه نکنید. در این صورت بسیاری از قید و بندهای زائد را رها خواهید کرد و با فکر راحت بهترین کار را برای خود انجام می دهید.

– به آنچه که خلق می کنید، توجه کنید . فکر کنید چرا روی این کار خاص وقت صرف می کنید. وقتی که نگاهی عمیق به دلیل کاری که انجام می دهیم، می اندازیم می توانیم مانند افراد خط شکن عمل کنیم و از سایه خارج شویم.

– از نداشته های خود استقبال کنید. اینها همان چیزهایی هستند که به شما می گویند باید چه چیزی را خلق کنید. وقتی که برای نداشتن برخی ابزارها که به نظر ضروری می رسند از کار و تلاش دست می کشیم، نه تنها خود را در جهت خلاقیت محدود ساخته ایم، بلکه باور کرده ایم که موانع می توانند ما را متوقف کنند.

– هر از چند گاهی یک روز را به این اختصاص دهید که همه افکار منفی را در جهت خلق چیزهای جدید از خود دور کنید و هر بار که یک فکر منفی شما را متوقف کرد، آن را با یک فکر مثبت جایگزین نمایید به قدرت این افکار مثبت ایمان داشته باشید و نتیجه مثبت آن را ببینید.

مطالب مرتبط