۳۱ فروردین ۱۳۹۷

  • کلیپ های موفقیت
  • کانال تلگرام
« شادی باعث موفقیت می شود! »

« شادی باعث موفقیت می شود! »

آیا مردم موفقی که همواره محزون و غمگینند دیده اید؟ شاید بسیار فکر کنید و موردی بخاطر نیاورید. گاردیان انلیمیتت در مقاله ای دستورالعملی داده است به این قرار:

«اگر  شاد باشید قطعاً در زندگی پیش خواهید افتاد.»

این دستور العمل نشان می دهد که مردم شاد دوست دارند که تجارب جدید را امتحان کنند و همواره به دنبال رقابت با دیگران هستند و این اقدام آنها منجر به موفقیت آنها در حرفه، سلامتی و روابط اجتماعی می شود.

کاملاً منطقی است، زیرا تمایل به امتحان تجارب جدید، روشی برای بیان قدرت ابتکار و خلاقیت است و مردم خلاق تمایل دارند که در حل مسائل و سؤالات مشکل موفق باشند. بنابراین اگر چنین افرادی با سؤالات مشکل درگیر باشند موفق تر خواهند بود.

همچنین توجه داشته باشید که شادی می تواند منجر به بالا رفتن قدرت سیستم ایمنی بدن شود و بنابراین افراد شادتر سالم تر خواهند بود.

فواید شادی بهترین شرایط را برای افزایش افکار و احساسات مثبت فراهم می کند. اگر چه شادی بایستی سنجیده و منطقی باشد، پروف لیوبمیرسکی (کسی که تحقیقاتش در رسانه های روانشناسی امروزی منتشر می شود) بیان کرده است:

” تجربه ما ثابت کرده است که بهتر است مردم غمگین در زندگی شان با انجام کارهایی که باعث شادیشان حتی به طور موقتی می شود تکرار احساسات مثبت را امتحان کنند. ”

اما هشداری وجود دارد که عوامل شادی ساز نباید خطرناک باشد، مانند رانندگی سریع یا مواد مخدر مثل بعضی شکلات ها و قرص ها.

تقویت روحیه و شاد بودن می تواند چند فایده داشته باشد:

انسان های شاد دوست داشتنی تر و اجتماعی ترند. بهتر بر استرس غلبه می کنند و شانس بیشتری برای سلامتی و طول عمر بیشتردارند؛

مطالب مرتبط