۳۱ فروردین ۱۳۹۷

  • کلیپ های موفقیت
  • کانال تلگرام
عوامل مهم برای متحول شدن ( ایجاد تغییر در زندگی روزمره و حرکت به سمت بهتر شدن )

عوامل مهم برای متحول شدن ( ایجاد تغییر در زندگی روزمره و حرکت به سمت بهتر شدن )

– پرهیز از وعده دادن و امروز و فردا کردن

نباید افق های دوردست و دست نیافتنی و آرمانی را انتخاب کنیم که ذهن ما هرگز نمی تواند برای آن برنامه ریزی کند .

۲- شروع به انجام تغییرات جزئی

به عنوان کسی که می خواهید تغییر در زندگی خود به وجود آورید باید از تغییرات کوچک و جزئی شروع کرده و خود را پایبند به آنها کنید تا مجموع این تغییرات کوچک ، عادات و رفتارهای شما را تغییر داده و منجر به تحولات بزرگ در زندگیتان شود .

۳- شرطی شدن ( عادت کردن تدریجی به برخی تغییرات )

شامل سه مرحله مهم:

الف) شرط گذاری

بهتر است که ذهن خود را با تصمیماتی که از قبل گرفته اید همسو کرده تا نتیجه بهتری به دست آید ، چه بسا که ذهن وعده های طولانی مدت را نمی پذیرد و به سختی برای آنها برنامه ریزی می کند.به همین منظور شرط های کوتاه مدت یک روزه برای خود در نظر بگیرید ، یعنی به ذهن خود بگویید «همین امروز این موارد را رعایت کن،نه تا آخر عمر» به همین ترتیب اگر در روزهای دیگر هم به همین روش پیش بروید به تدریج تغییرات مهمی را در خود به وجود می آورید .

( مثلا امروز در محل کارم بهترین بازده را خواهم داشت )

ب) مراقبت

برای اجرای صحیح شرط هایی که با خود برای مدت یک روز گذاشته اید احتیاج به مراقبت دارید.چرا که بلافاصله بعد از تصمیم به تغییرات کوچک ، موانع سر راه شما سبز خواهند شد و در واقع در مقابل تغییر،مقاومت می شود.

اکثر افراد در هنگام مواجه شدن با موانع بخاطر اراده ضعیف یا راحت طلبی تسلیم شده و شرط را زیر پا می گذارند.اما راه درست این است که مراقبت و قدرت اراده خود را بالا برده تا چنین اتفاقی رخ ندهد.اما چنانچه به هر دلیلی شرط خود را زیر پا گذاشتیم،بلند شویم و در ادامه روز به شرط و مراقبت خود ادامه دهیم .

ج) حساب و کتاب

در پایان هر روز با مرور شرط های صبحگاهی و مراقبت هایی که در طول روز داشتید،عملکرد خود را بررسی کرده و نقاط قوت وایرادات خود را تحلیل نمایید.اگر در پایبندی به شرط موفق بوده اید خدای خود را شکر کنید و چنانچه در تله افتادید و شرط را زیر پا گذاشتید،مراقب باشید تا در روز بعد در آن تله که موجب شکستن شرط شده نیفتید .

مطالب مرتبط