۳۱ فروردین ۱۳۹۷

  • کلیپ های موفقیت
  • کانال تلگرام
آرامش، اعتماد به نفس، تندرستی و موفقیت با تجسم خلاق-قسمت چهارم

آرامش، اعتماد به نفس، تندرستی و موفقیت با تجسم خلاق-قسمت چهارم

وقتی مصمم به اجرای فرمانی باشی، بی شعار به تو داده خواهد شد و نور بر فراز روش های تو خواهد درخشید.
ایجاد یک مکان آرام بخش به هنگام مدیتیشن و تجسم خلاق

ساختن یک مکان آرام بخش در درون خودتان یکی از چیزهایی است که در موقع تجسم خلاق باید به آن بپردازید. این مکان جایی است که شما می توانید هر زمان که دوست داشته باشید آن جا بروید و تمرین مدیتیشن و تجسم خلاق را انجام دهید.

برای انجام مدیتیشن و تجسم خلاق، چشم هایتان را ببندید و در یک وضعیت راحت خودتان را در یک طبیعت زیبا تجسم کنید. این مکان می تواند یک علفزار جنگل و کنار دریا حتی زیر اقیانوس باشد. این مکان را با تمام جزئیات دیدنی، شنیدنی و بویایی احساس کنید و یا این مکان را هر طوری که دوست دارید بسازید. مثلا خانه ای زیبا و راحت و با یک نور طلایی که آن جا را محافظت کند باید طوری باشد که در آن جا احساس لذت کنید و برای شما آرام بخش باشد با تجسم خلاق می توانید هر وقت که دوست داشتید در این مکان تغییراتی ایجاد کنید یا این که دوباره آن را بسازید.
سلامتی و تندرستی با مدیتیشن و تجسم خلاق

اکنون به بررسی تکنیک های مدیتیشن و تجسم خلاق در مورد سلامتی و تندرستی خودمان و دیگران می پردازیم:

تمرین کاربردی مدیتیشن و تجسم خلاق برای سلامتی و تندرستی خودمان: مدیتیشن و تجسم خلاق می تواند در کشف علت بیماری و بهبود آن کمک کند . بنشینید یا دراز بکشید و نفس عمیق بکشید. ریلکس شوید. شروع کنید از انگشتان پا تا قسمت های مختلف بدنتان و به همگی بگویید که ریلکس شوند. در صورت تمایل مدیتیشن بازکردن مراکز نیرو را انجام دهید تا انرژی تان به طور کامل جریان یابد اکنون به طور واضح و روشن انرژی بهبود بخشیدن را در اطراف خود تجسم کنید. آن را احساس کنید و از این حس لذت ببرید.

اگر قسمت خاصی از بدنتان بیمار است یا درد دارد، به هنگام انجام مدیتیشن و تجسم خلاق، از آن عضو بپرسید پیامی برای شما دارد؟ آیا موضوعی هست که باید متوجه شوید؟ برای چند دقیقه ساکت بمانید می توانید از عبارات تاکیدی یا تصاویر ذهنی استفاده کنید دقت کنید احساساتتان به شما جواب پرسش ها را می دهد یا نه. اگر جوابتان را نگرفتید دوباره ادامه دهید.

تمرین کاربردی مدیتیشن و تجسم خلاق برای سلامتی و تندرستی دیگران: این مدیتیشن را در تنهایی انجام دهید. شما می توانید به شخصی که برایش این مدیتیشن و تجسم خلاق را انجام دهید چیزی نگویید مگر این که خودش از شما درخواست کند که این مدیتیشن و تجسم خلاق را برایش انجام دهید.

سعی کنید به طور کامل ریلکس شوید و سپس خودتان را به عنوان یک کانال روشن تجسم کنید که نیروی بهبود بخشیدن کائنات را دریافت می کند و به طرف کسی که به این نیرو نیاز دارد می فرستد. اکنون شخصی که قرار است بهبود یابد را مجسم کنید. از او سوال کنید آیا دوست دارد در هنگام مدیتیشن و تجسم خلاق، کار خاصی برایش انجام دهید.

اگر شما احساس می کنید باید قسمت خاصی از بدنش را از طریق مدیتیشن و تجسم خلاق مورد توجه قرار دهید، حتما بر روی این قسمت متمرکز شوید. کارتان را به دقت انجام دهید تا سلامتی و تندرستی کامل حاصل شود. اکنون آن فرد را در یک نور طلایی که اطرافش را احاطه کرده سالم و خوشحال تجسم کنید به طور مستقیم در ذهنتان به او محبت کنید و به او بگویید که به وسیله نیروی کائنات می تواند سلامتی و تندرستی خود را بدست آورد.
تکنیک های ویژه تجسم خلاق

یک دفتر یادداشت برای تجسم خلاق تهیه کنید و برای شروع کار تجسم خلاق، به توصیه های زیر عمل کنید:

– فهرستی از عبارت های تاکیدی مورد نظرتان را یادداشت کنید.

– فهرستی از راههایی که می توانند به شما در موفقیت مالی، کسب ثروت، عشق و قدردانی، دوستی و غیره کمک کنند را یادداشت کنید.

– فهرستی از مواردی که احساس می کنید با انجام آن ها موفق بوده اید را بنویسید شامل تمام موارد موفقیت در زندگی و موفقیت در کسب وکارتان

– فهرستی از تمام چیزهایی که شما قدردان آن هستید و چیزهایی که فکر می کنید در زندگی باید قدر آن را بدانید را بنویسید.

– فهرستی از تمام خصوصیات مثبت تان تهیه کنید این به معنی خودخواهی نیست هر چه بیشتر احساسات عالی تان را بدانید خوشحال تر می شوید.

– فهرستی از روش هایی که فکر می کنید باعث می شود با خودتان مهربان تر باشید را یادداشت کنید.

– فهرستی از اسامی افرادی که به نوعی احتیاج به کمک و بهبودی دارند را در دفتر یادداشت تان بنویسید.

– تصورات، رویاها و طرح ها که برای آینده تان دارید را در دفتر یادداشت تان مرتب کنید.

چند دقیقه در روز و یا یک ساعت در هفته را به انجام این تمرینات اختصاص دهید.
خودآگاهی خلاق

تنها ابزار موفقیت آن چیزی است که باعث دگرگونی و رشد خودآگاهی انسان از مظاهر آشکار خداوند شود (دیوید اسپانگل)

تجسم خلاق فقط یک روش نیست بلکه یک حالت خودآگاهی است که باعث می شود عمیقا درک کنید که سازنده پیوسته عالم وجودمان هستیم و در هر لحظه مسئولیتش را بر عهده می گیریم و بین ما و خداوند جدایی نیست چون ما مظهر نشانه های خلاق خداوندیم.

مطالب مرتبط