۳۱ فروردین ۱۳۹۷

  • کلیپ های موفقیت
  • کانال تلگرام
آرامش، اعتماد به نفس، تندرستی و موفقیت با تجسم خلاق-قسمت سوم

آرامش، اعتماد به نفس، تندرستی و موفقیت با تجسم خلاق-قسمت سوم

کاربرد تجسم خلاق

آن چه را بپرسید به شما داده خواهد شد. آن چه را که جستجو کنید خواهید یافت، ضربه بزنید به روی شما باز خواهد شد. هر کس بپرسد خواهد یافت و هر کس جستجو کند پیدا خواهد کرد و هر کس ضربه بزند به روی او باز خواهد شد.
تجسم خلاق را جزیی از زندگی تان قرار دهید.

بهترین کار برای یادگیری تجسم خلاق این است که حداقل زمان کوتاهی از وقت خود را به تمرین و تکرار این کار (تجسم خلاق) اختصاص دهید. هر روز صبح، شب قبل از خواب و حتی اگر فرصت داشتید وسط روز پانزده دقیقه وقت خودتان را صرف مدیتیشن و تجسم خلاق کنید. همیشه تمرین های مدیتیشین را با تمدد اعصاب شروع کنید آن وقت تجسم خلاق را با عبارات تاکیدی که آرزویش را دارید ادامه دهید. تجسم خلاق با اندکی تمرین و تکرار، راههای جدید فکر کردن را به شما می آموزد و هم چنین تجسم خلاق به شما می آموزید چگونه مشکلات و مسائل خود را حل کنید.
هستی، انجام دادن و داشتن

زندگی از سه وجه تشکیل شده: هستی، انجام دادن و داشتن. هستی، یا بودن تجربه اصلی و زنده در لحظه حاضر است، انجام دادن جنبش و فعالیتی است که از نیروی عادی و خلاق ناشی می شود و توسط هر موجود زنده جاری می شود و منبع زنده بودن ما است، داشتن مربوط به رابطه با اجتماعی است که در آن زندگی می کنیم در این حالت ما اجازه می دهیم دیگران وارد زندگی مان شوند و به راحتی آنها را می پذیریم.

این سه مورد به طور همزمان وجود دارند. اغلب مردم در زندگیشان معکوس عمل می کنند. آن ها برای بدست آوردن چیزهای مورد علاقه شان سعی می کنند کارهایی انجام دهند تا پول بیشتری بدست آورند. به این ترتیب آن ها خوشحال تر خواهند بود در صورتی که شما ابتدا باید همان چیزی باشید که هستید آن وقت آن چه را که لازم است انجام دهید، به این ترتیب آن چه را که بخواهید شما دارید.
عناصر سه گانه و تعیین کننده میزان موفقیت تجسم خلاق

هدف: باید به کاری که تجسم می کنید قلبا تمایل داشته باشید
اعتقاد: اگر نسبت به هدفی که انتخاب کرده اید اعتقاد راسخ داشته باشید با اطمینان بیشتری عمل خواهید کرد.
پذیرش: باید با تمام وجود هدف مورد علاقه تان را بپذیرد و در جستجوی آن رغبت زیادی داشته باشید.
با خود برترتان ارتباط برقرار کنید.

یکی از مهمترین قدم ها در ساختن تجسم خلاق مؤثر اتصال به منبع روحانی درون تان است. منبع روحی شما همان عشق بی پایان فرزانه و خردمند و قدرت کائنات است.

در طی مدیتیشن وقتی به حالت آرامش در می آیید یک کانال ارتباطی بین شما و خویشتن خردمندتان باز می شود و به راهنمایی شما می پردازد به طوری که می توانید سرالات خود را بپرسید و منتظر پاسخ ها بمانید که به صورت واژه ها یا تجسم خلاق و یا از طریق یک احساس می آیند.

وقتی سرنوشت تان در دست گرفتید احساس می کنید که قدرت انتخاب دارید و می توانید از طریق قدرت فرزانه نامتناهی الهی که خداوند در وجودتان نهاده است توسط تجسم خلاق به اهداف و خوسته های تان برسید.
پیش رفتن با جریان

تنها راه کاربرد موثر تجسم خلاق استفاده از روش تائو است منظور این است که شما مجبور نیستید سعی و تلاش زیادی بکنید شما به آسانی می توانید به جایی که می خواهید بروید و در ذهن تان واضح و روشن تجسم کنید سپس صبورانه و هماهنگ در جهت جریان رودخانه به زندگی تان ادامه دهید.
خود را در بهترین شرایط بپذیرید.

برای رسیدن به خواسته های تان در زندگی از طریق تجسم خلاق باید بپذیرید که شما مستحق بهترین زندگی هستید .عجیب این که خیلی ها در پذیرفتن خودشان مشکل دارند و فکر می کنند قادر نیستند به خواسته های شان برسند این باورهای غلط ریشه در دوران کودکی ما دارد. اگر شما احساس می کنید نمیتوانید در عالی ترین وضعیت خودتان را تجسم کنید یا با خودتان فکر می کنید احتمالا من هرگز نمی توانم به خواسته هایم برسم در این صورت باید به دقت تصویری از خودتان را در ذهن خود مجسم کنید این تصویر بیانگر احساس شما راجع به خودتان است.

تمرین: هر موقع نسبت به خودتان احساس خوبی نداشتید با بیان جملات مثبت از خودتان قدردانی و تشکر کنید.

قسمت چهارم این مقاله مفید که برگرفته از کتاب “تجسم خلاق” خانم “شاگتی گواین” است را نیز بخوانید…

مطالب مرتبط