۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

  • کلیپ های موفقیت
  • کانال تلگرام
آرامش، اعتماد به نفس، تندرستی و موفقیت با تجسم خلاق-قسمت اول

آرامش، اعتماد به نفس، تندرستی و موفقیت با تجسم خلاق-قسمت اول

هر لحظه از زندگیتان پر از خلاقیت است و نعمت های بی شماری در عالم هستی (کائنات) وجود دارد. باید اهدافتان را واضح و روشن مشخص کنید و برای رسیدن به آن رغبت داشته باشید تا به سوی شما بیایند.

مطالبی که در این مقاله خواهید خواند از کتاب تجسم خلاق خانم شاگتی گواین انتخاب شده است.
تجسم خلاق چیست؟

تجسم خلاق روش استفاده از تخیلات و تصورات شما برای به دست آوردن آنچه در زندگی تان می خواهید. با استفاده از روش های ارائه شده در این مقاله می توانید به اهداف و خواسته های تان از جمله سلامتی و تندرستی، لذت دوست داشتن آرامش و موفقیت در زندگی و روابط زناشویی، کسب ثروت و موفقیت مالی، موفقیت در کار و زندگی و … برسید.

قدرت تخیل توانایی ایجاد یک فکر، یک تصویر ذهنی یا یک احساس است. باید با انرژی مثبت بر روی فکر، احساس یا تصویری روشن و واضح آن قدر تمرکز کنید تا به واقعیت تبدیل شود و به هدف مورد نظرتان یعنی همان چیزی که تصور می کردید برسید. برای تجسم خلاق سعی کنید درحالت مدیتیشن یعنی در وضعیتی ساکت و آرام و متفکرانه و هوشیار قرار بگیرید پس از رسیدن به این آرامش تصور کنید در محیط دلخواه تان قرار گرفتید. از این وضعیت لذت می برید و رضایت کامل دارید و هماهنگ و تاثیرگذار بر سایرین کار می کنید.

این وضعیت تجسم خلاق را با تمام جزئیات مثلا ساعت های کار مورد نظرتان، حقوق دلخواه تان و مسئولیت هایی که دوست دارید بر عهده داشته باشید، در ذهن تان مجسم کنید و این احساس را طوری در خود تقویت کنید که این وضعیت را با تمام جزئیات آن قبلا تجربه کرده اید. این تمرین ساده و کوتاه تجسم خلاق را روزی دو بار انجام دهید و در مورد آن فکر کنید و شانس خود را برای رسیدن به موفقیت و کسب هدف ایده آل تان، افزایش دهید. با این روش تجسم خلاق نمی توان رفتار دیگران را کنترل کرد که بر خلاف میل باطنی شان کار می کنند کاربرد این روش تجسم خلاق برای از میان برداشتن موانع درونی در جهت رسیدن به یک هماهنگی طبیعی است.
روش کار تجسم خلاق:
۱- جهان مادی منشاء انرژی است.

جهانی که ما در آن زندگی می کنیم از انرژی تشکیل شده است. شاید ما سطوح مختلف اشیاء را با حس هایی فیزیکی ظاهرا جدا از هم بدانیم اما در واقع تمام اشیاء از بزرگ ترین آن گرفته تا کوچک ترین ذره که شامل اتم و کوچک تر از آن است به انرژی محض تبدیل می شوند.
فکر دارای یک انرژی نسبتا خوب است بنابراین خیلی سریع تغییر می کند. ماده، از انرژی نسبتا غلیظ و متراکم تری تشکیل شده، به همین خاطر آهسته تر تغییر می کند.
۲- انرژی خواص مغناطیسی دارد.

بر اساس قوانین فیزیکی، نیروهای دارای کیفیت و ارتعاش مشابه یکدیگر را جذب می کنند همچنین احساسات نیز از انرژی مغناطیسی برخوردارند که این انرژی را از طبیعت مشابه خود جذب می کند ما می توانیم این اصل را در کارهای روزانه مان مشاهده کنیم برای مثال موقعی که به طور اتفاقی کسی را ببینیم که همان موقع به او فکر می کنیم.
۳- فرم تابع افکار است.

فکر بر خلاف صورت های غلیظ تر انرژی از سرعت و تحرک بالایی برخوردار است. فکر انجام دادن کاری یا ساختن چیزی از اجزای آن سبقت می گیرد یعنی انجام هر کاری ابتدا به صورت یک فکر یا تصور ایجاد می شود. تجسم (تجسم خلاق) همانند نقشه ای است که یک تصور را برای ما به صورت یک شکل ایجاد می کند سپس انرژی را در یک میدان مغناطیستی جذب کرده و آن را به طرف تشکیل آن شکل راهنمایی می کند.
۴- قانون تشعشع و جاذبه

بر اساس قانون سوم نیوتن هر عمل عکس العملی دارد مساوی و در جهت خلاف آن. منظور این است که با توجه به باورها و افکارمان، آن چه انتظار وقوع آن را داریم و قویا به طور واضح آن را تجسم می کنیم در زندگیمان به آن جهت جذب خواهیم شد. وقتی افکار منفی را در ذهن مان پرورش می دهیم و احساس ناامنی و ترس میکنیم از همان افراد و شرایطی که دوری می کنیم به سراغ مان می آید. از طرفی با پرورش احساسات مثبت و تجسم (تجسم خلاق) شادی به سمت افراد و موقعیت های مناسب متمایل خواهیم شد.
۵- استفاده از تجسم خلاق

تغییر فقط توسط تفکر مثبت رخ نمی دهد بلکه نیاز به جستجو و کشف عمیق ترین و اصلی ترین رفتارهای روزانه و سپس تغییر آن ها دارید. ابتدا ممکن است شما از تجسم خلاق در دوه های خاص و برای اهداف معین استفاده کنید با تمرین و تکرار این کار (تجسم خلاق) را به عادت تبدیل کنید. با این کار اعتماد به نفس شما افزایش یافته و به نتایج مطلوب خواهید رسید. مزیت دیگر تجسم خلاق این است که می توانید لحظه لحظه زندگیتان را آن گونه که شایسته است خلق کنید .
یک تمرین ساده برای تجسم خلاق

برای انجام تجسم خلاق ابتدا موضوعی را که تا اندازه ای تصور تحقق آن برایتان ساده باشد انتخاب کنید، مثلا بهبود زندگیتان را در یک مکان ساکت که کسی مزاحم شما نشود. در وضعیتی راحت بنشنید بدنتان را کاملا آرام کنید. این کار را از انگشتان پا شروع کنید و تا پوست سرتان ادامه دهید با این کار احساس لذت بخشی به شما دست خواهد داد. در حالی که تجسم یا تصویر موضوع مورد نظرتان را در ذهن خود نگه داشته اید، با صدای بلند به خودتان عباراتی شبیه این جملات بگویید:

من اکنون تعطیلات آخر هفته خیلی خوبی را در کوه ها می گذرانم. چه تعطیلات زیبایی، یا من منظره زیبایی که از آپارتمانم دیده می شود خیلی دوست دارم. استفاده از این عبارات مثبت که قسمت مهمی از تجسم خلاق می باشد. این جملات به ما می گویند وضعیتی متفاوت و حتی بهتر از آن چیزی که فکر می کردید در انتظار شما خواهد بود. اگر احساس شک و تردید دارید یا دچار فکر های متفاوت شده اید در برابر این افکار مقاومت نکنید و در غیر این صورت قدرت آن ها افزایش می یابد حتی اجازه دهید در ذهن تان جریان یابد. آنگاه با به کار بردن جملات مثبت به تجسم خود ادامه دهید. این تمرین تجسم خلاق را روزانه ۵ دقیقه یا نیم ساعت انجام دهید.
اهمیت قرار گرفتن در وضعیت ریلکس برای انجام تجسم خلاق

برای استفاده از تجسم خلاق اولین چیزی که باید یاد بگیرید این است که آرام آرام ذهن و بدن تان را شل کنید تا به عمق آرامش برسید این حالت باعث تغییر سرعت امواج مغز و آهسته تر شدن آن می شود این وضعیت را سطح آلفا می گویند. سطح بتا موقعی است که در حالت بیداری و خودآگاهی معمولی قرار دارید.

بهترین زمان برای انجام تجسم خلاق شب دقیقا قبل از خواب یا صبح، بلافاصله پس از بیداری است. در تجسم خلاق همین که بتوانید بر روی موضوعی که در ذهنتان فکر کنید یا آن را ببینید و یا احساس کنید برای ادامه تجسم خلاق کافی است.

ادامه این مقاله را در قسمت دوم بخوانید.

مطالب مرتبط