۳۱ فروردین ۱۳۹۷

  • کلیپ های موفقیت
  • کانال تلگرام
ارزیابی هزینه‌ها دشوار است

ارزیابی هزینه‌ها دشوار است

من زمانی می‌توانم خوب تصمیم بگیرم که تخمین خوبی از هزینه‌های خودم و هزینه اطرافیان در آن مورد داشته باشم.
اغلب ما وقتی می‌خواهیم تصمیم بزرگی بگیریم، معمولا از نظر احساسی به هم می‌ریزیم چون نمی‌توانیم هزینه‌ها را درست ارزیابی کنیم. یا به جای اینکه هزینه‌های خودمان را کاهش بدهیم، به فکر آن هستیم که هزینه‌های روبه‌رو را افزایش دهیم. در استعفا این اتفاق زیاد می‌افتد.
انتقام گرفتن یکی از دغدغه‌های مهم یا یکی از گزینه‌های شفافی است که معمولا زمان استعفا پیش روی ما قرار می‌گیرد. الزاما نمی‌خواهیم بگوییم انتقام نگیرید اما باید در مورد انتقام گرفتن به یک تأکید مهم توجه داشت. انتقام گرفتن هنر می‌خواهد وگرنه یک رفتار تهاجمی و انتحاری می‌شود که هردو طرف را نابود می‌کند. باید بگذاریم زمان بگذرد و آب‌ها از آسیاب بیفتد. شاید یکی از بهترین شیوه‌های انتقام این است که ما آنقدر خوب در محیط کار فعال باشیم که وقتی مدتی نیستیم، نبودمان یادآوری کند که چه چیزی را از دست داده‌اند؛ این شرکت چه‌کسی را از دست داده است. انتقام بعضی وقت‌ها این است که بعد از ۴سال بیاییم در شرکت و روبه‌روی مدیر بنشینیم و آنها ببینند که چه‌کسی را از دست داده‌اند. گاهی وقت‌ها برای تجربه یک لحظه شیرین، به ۱۰سال خدمت صادقانه احتیاج است.

یادمان باشد که دنیای کسب و کار خیلی کوچک است؛ همان مثال همیشگی که کوه به کوه نمی‌رسد اما آدم به آدم می‌رسد. ‌اما این مثال برای دوران قبل از تکنولوژی بود، در دوران تکنولوژی آدم‌ها خیلی سریع به هم می‌رسند. فاصله ما با یکدیگر در حد یک کلیک است. بنابراین در استعفا باید طوری تصمیم بگیریم که همیشه رفتارمان قابل دفاع باشد. یادمان نرود که به هر حال نحوه استعفای ما از کار قبلی، یکی از مهم‌ترین شاخص‌هایی است که دیگران به‌عنوان نحوه‌ استعفای بعدی ما به آن توجه می‌کنند و سعی می‌کنند براساس آن پیش‌بینی کنند. اینکه من اینجا به شیوه مناسبی استعفا بدهم، فقط راهکاری مناسب برای حل مشکل‌های گذشته نیست بلکه ایجاد بستری است برای آینده شغلی خود من.

مطالب مرتبط