۳۱ فروردین ۱۳۹۷

  • کلیپ های موفقیت
  • کانال تلگرام
فروش مستقیم چیست؟

فروش مستقیم چیست؟

فروش مستقیم عبارت است از ارائه محصولات مصرفی و یا خدمات به صورت شخص به شخص به دور از داشتن مکانی ثابت برای ارائه محصولات ، که این محصولات از طریق نمایندگان فروش مستقل بازاریابی می شوند.این نمایندگان فروش مستقل را “مشاور” و یا “توزیع کننده” نیز می نامند.فروشندگان مستقل (مشاور) به عنوان کارمندان آن شرکت به حساب نمی آیند. آنها همچون یک پیمانکار مستقل می باشند که در ازای فروش و داد و ستد محصولات یک شرکت، از آن شرکت پاداش دریافت می کنند.

سفارش ها امکان دارد از طریق سایت شخصی مشاور و یا از طریق شماره تلفن او درخواست داده شود اما این روش فقط ۱۲% میزان فروش را شامل می شود. بیشترین روش به کار گرفته شده، برگزاری نمایشگاه و جلسات خانگی ؛جایی که دوستان و آشنایان برای ۱ یا چند ساعت برای شناخت و یادگیری در مورد یک محصول یا خدماتی گرد هم آمده اند.
به هر حال قسمت اعظم فروش ها از طریق این صنعت (در حدود ۷۰%)، از طریق شیوه یک به یک صورت می پذیرد. بدین صورت که یک مشاور در لحظه در حال معرفی محصول و خدمات به یک نفر می باشد. هر محصول یا خدماتی می تواند از طریق صنعت فروش مستقیم به فروش برسد.

تعداد زیادی از افراد فکر می کنند که محصولات آرایشی،سلامتی، و دکوراسیون منزل، اغلب از طریق این سیستم به فروش می رسند. اما اضافه بر این موارد، محصولات بی شماری هستند که از طریق این سیستم به فروش می رسند همانند محصولات آشپزخانه، جواهرات ، لباس، ابزار آلات ….فروش مستقیم و این سبک تجارت را باید از تجارت هایی همچون ، خرده فروشی که دارای جا و مکان خاصی می باشد نظیر فروش مجله ای ،خدمات تعمیر خانگی ،بازاریابی تلفنی، عمده فروشی، بنگاه املاک یا کار در خانه، جدا دانست.

مطالب مرتبط