۳۱ فروردین ۱۳۹۷

  • کلیپ های موفقیت
  • کانال تلگرام
چگونه از پس مشکلات بر بیاییم؟ از زبان پت پترینی

چگونه از پس مشکلات بر بیاییم؟ از زبان پت پترینی

در این مقاله که به وسیله ژوزفین گراس سر دبیر نتورکینگ تایمز به نگارش در آمده به سوالات و پاسخ هایی در رابطه با مشکلات بازاریابی شبکه ای اشاره شده که از طریق پت پترینی میلیونر بازاریابی شبکه ای و نویسنده معروف ، در این زمینه تنظیم گردیده است . بحثی در رابطه با بنیان گذاران شرکت ها، مدیران و توزیع کنندگان مطرح گردیده که می توانند در کنار یکدیگر کار کنند و مدل کسب و کاری ایجاد کنند که موثرتر و رقابت پذیر در بازار جهانی امروز باشد. پت علت ریشه ای مشکل را توضیح می دهد و در ادامه به یکی از مشکلات آزار دهنده تمام سازمان های فروش اشاره دارد. مطالعه این مقاله را برای خوانندگان عزیز توصیه می کنیم.

ژوزفین گراس ، سر دبیر نتورکینگ تایمز : آیا تاکنون از این مسائل متعجب شده اید که چه عواملی باعث دیرباوری و تردید عموم مردم،منفی نگری رسانه ای و بدگمانی و ظن دولت می شود؟

برای یافتن پاسخ این سوالات و راه حل هایی برای مشکلات، میلیونر بازاریابی شبکه ای و نویسنده معروف پت پترینی، به تازگی یک سری ویدئو ۷ قسمتی ایجاد کرده که در آن به این موضوع اشاره داشته که چرا بازاریابی شبکه ای از زمان آغاز و تا به حال حاضر، تلاش کرده به عنوان یک مدل کسب و کار باشد.

پت بر این باور است که چیزی که تاکنون در بازاریابی شبکه ای انجام شده، ذاتا ناپایدار است. موشکافی های دقیق انجام گرفته توسط دولت، به مخدوش شدن و لکه دار کردن اعتبار آن در چشم عموم منتج شده است. در تماشای این سری ویدئو ، شما متوجه خواهید شد که پت یک عشق فنا ناپذیر توام با احترام برای حرفه بازاریابی شبکه ای و عمیقا اهمیت خاصی به مردمی که مجذوب آن می شوند، قائل است . هدف این سری ویدئو ها ، آغاز بحثی است تا متوجه شوید، بنیان گذاران شرکت ها، مدیران و توزیع کنندگان می توانند در کنار یکدیگر کار کنند و مدل کسب و کاری ایجاد کنند که موثرتر و رقابت پذیر در بازار جهانی امروز باشد.

در این مقدمه، پت علت ریشه ای مشکل را توضیح می دهد. بسیاری از طرح های باز پرداخت بازاریابی شبکه ای، نتیجه فعالیت های اشتباه انجام گرفته توسط انگیزه بخش ها ( لیدرها ) می باشد.( ثبت نام توزیع کنندگان بیش از کسب مشتری است. ) پت می گوید که می داند هیچ کسب و کار دیگری به جز شرکت های بازاریابی شبکه ای وجود ندارد که فروشندگان آن بیش از مشتریان باشد.

ژوزفین: چگونه بازاریابی شبکه ای را به سطح دیگری ببریم؟

پت در این رابطه می گوید: ” به سادگی ” شروع به انگیزه بخشی نموده و به فکر فعالیت های درست باشید!»

پت می گوید که اصطلاح « توزیع » نادرست است، چرا که آن ها محصولات را توزیع نمی کنند، آن ها بازاریابی می کنند. از همین رو از این جا به بعد از اصطلاح ” بازاریابان ” استفاده می کنند. او یک مشتری را به عنوان کسی که محصولی را خریداری می کند و با تعریف سطح علاقه صفر، برای بازاریاب شدن تلاش می کند، تعریف می کند.

یک مشکل آزار دهنده تمام سازمان های فروش، گردش مالی بالای فروشندگان و هزینه های مرتبط با این موضع است . برای جبران این مسئله شرکت ها( بازاریابی شبکه ای )، مشوق و انگیزه بخشِ باقی مانده، برای فروشندگان خود هستند.

بهترین های این عرصه و کسانی که بیشترین درآمد را به دست می آورند، همیشه با فرصت، رهبری می کنند وشاهرگ حیاتی هر کسب و کاری- مشتریان – را نادیده می گیرند . در برخی از شرکت های بازاریابی شبکه ای بیش از ۵۰ درصد از حجم را بازاریابان و ۳۰ درصد را مشتریان تشکیل می دهند. (بدون شمارش مصرف داخلی)

در یک کسب و کار سالم، نیاز های سطح مشتری بسیار بزرگ تر از نیروی فروش است که منجر به ایجاد شرایطی است که کل مدل کسب و کار را ناپایدار می سازد. هنگامی که مدلی به حاشیه کشیده می شود، بازاریابی شبکه ای دیگر نمی تواند با بخش های دیگر کسب و کار رقابت کند که به همین دلیل است که مردم آن را ( صنعت ) می نامند.

برای امتحان کردن این که آیا چیزی پایدار است و یا خیر ، از خودتان بپرسید، ( اگر کاری را که هر کسی می تواند انجام دهد، موثر می تواند باشد؟)
در مورد برخی از مدل های بازاریابی شبکه ای فعلی، پاسخ منفی است.

مطالب مرتبط