۳۱ فروردین ۱۳۹۷

  • کلیپ های موفقیت
  • کانال تلگرام
با یادگیری این ۴ گام در زمانتان صرفه جویی کنید

با یادگیری این ۴ گام در زمانتان صرفه جویی کنید

تحت تاثیر رویدادهای بحرانی قرار نگیرید و اجازه دهید آن که مهم تر است، از راه فرعی پیدا شود.

با اجرای روش هایی که صحتشان بعد از آزمون به اثبات رسیده است، روزانه می توانید زمان زیادی را برای مطالعه، پیاده روی یا فیلم دیدن یا هر کاری که باعث آرامشتان می شود، به دست آورید. اینجا چهار گام را برای صرفه جویی در زمان معرفی می کنیم:

۱-اولویت بندی

یاد بگیرید که رویداد های مهم را در صدر کارهای ضروری قرار دهید. خیلی از ما عادت می کنیم که به اتفاقات ناگهانی بپردازیم و کارهای مهم تر را در اولویت های بعدی قرار می دهیم. به جای تسلیم شدن، فعال باشید. به علاوه، وظایف مهم، معمولاً به اهداف بلند مدت ما کمک بیشتری می کنند. در طی روز از خود بپرسید: آیا این بهترین استفاده ایست که میتوانم از زمانم ببرم؟ ممکن است از اینکه این سوال چقدر می تواند شما را در زمان درست به سمت کار درست هدایت کند، شگفت زده شوید.

۲-کارها را به تعویق نیندازید.

به تعویق انداختن به این معنا نیست که کاری انجام ندهید. بلکه به این معناست که کارهای کم اهمیت تر و آسان تر را قبل از کارهای مهم و سخت انجام دهید. عادت کنید بتوانید خواسته هایتان را جامع عمل بپوشانید و انرژی خود را بر روی آنچه بیشترین اهمیت را دارد متمرکز کنید.

۳-مهارت های سازمان بخشی خود را، بهبود بخشید.

سازمان بخشی فقط به معنای داشتن محیط کاری مرتب و تر و تمیز نیست. بلکه سیستم برنامه ریزی شده نیز هست. ابتدا چیزهایی را موجب بی نظمی در محیط کارتان می شود برطرف کنید. سپس راهکارهایی برای انجام دادن وظایف روزانه تان ترتیب دهید.

۴-وظایفی را به دیگران محول کنید.

گاهی اوقات ناتوانی ما در محول کردن کارها به دیگران ریشه در غرورمان دارد. ما فکر می کنیم بهتر از دیگران عمل می کنیم. اما دانستن این موضوع که چه زمانی چه وظایفی را به دیگران واگذار کنیم ، می تواند بهره وری ما را به طرز چشمگیری بالا ببرد.

مطالب مرتبط