۳۱ فروردین ۱۳۹۷

  • کلیپ های موفقیت
  • کانال تلگرام
چه کارهایی را افراد پولدار متفاوت انجام می‌دهند؟

چه کارهایی را افراد پولدار متفاوت انجام می‌دهند؟

آیا پولدارها می‌توانند قاشق را با انرژی ذهن‌شان خم کنند؟ آیا حیله‌گری تبه کارانه جیمز باند را دارند؟آیا زیاد کار می‌کنند؟
نویسندگان کتاب‌های « همسایه بغلی میلیونر » و « ذهن میلیونر » بیش از ۷۰۰ میلیونر را مورد بررسی قرار دادند تا پاسخ این سوال‌ها را پیدا کنند . ۸۰% افراد پولدار، تمام ثروتشان را در یک نسل به دست آورده و کارهایی را انجام می‌دهند که من و شما انجام نمی‌دهیم . در زیر تعدادی از این مدل ها را معرفی می‌کنیم :

۳ راه پولدار شدن یا ۳ وجه اشتراک پولدارها

۱-بیشتر پولدار ها برای خودشان کار می‌کنند.

ایده‌ای عالی برای کسب و کار دارید؟ مطمئن شوید سود آن در جیب خودتان می‌رود و نه رئیستان . ایده‌هایتان را خودتان اجرایی کنید. بر اساس کتاب همسایه بغلی میلیونر:
مدیریت ۲۰% درصد خانواده‌های ثروتمند آمریکا با بازنشسته‌ها است و از ۸۰ درصد باقیمانده، بیش از دو سوم آن توسط صاحبان مشاغل آزاد سرپرستی می‌شود. احتمال پولدار شدن افراد دارای شغل آزاد چهار برابر بیشتر از افرادی است که برای دیگران کار می‌کنند .
به نظر پر ریسک می‌آید؟ درست است. تقریبا یک سوم شرکت‌های تازه کار فقط ۱۰ سال دوام می‌آورند. اما میلیونرها چشم انداز متفاوتی دارند. آن‌ها کار کردن برای دیگران را پرخطر می‌دانند. ممکن است اخراج شوید یا رئیستان می‌تواند تصمیمات نادرست بگیرد . پولدارها بر اساس همین نگرش، می‌خواهند سرنوشتشان را خودشان کنترل کنند. اما باید در خاطر داشته باشید، کار آفرینی نه تنها پر خطر، بلکه سخت هم هست.
چرا باید کاری سخت و پرخطر انجام دهیم؟ تحقیقات نشان می‌‍‌‌دهد خودمختاری یکی از اصلی ترین چیزهایی است که باعث می‌شود کارمان را دوست داشته باشیم.
بر اساس کتاب « توهم کارآفرینی:
تحقیقات نشان می‌دهد که وقتی افراد برای خودشان کار می کنند نسبت به زمانی که برای دیگران کار می کنند احساس رضایت بیشتری دارند. در واقع، بر اساس مطالعات انجام شده ، برای اینکه میزان رضایت یک کارمند به اندازه رضایت صاحبان مشاغل آزاد باشد ، یک فرد بطور متوسط می بایست درآمد خود را دو و نیم برابر افزایش دهد.
بنابراین افراد پولدار کارمندان حقوق بگیر نیستند، اما چگونه تصمیم می‌گیرند چه کسب و کاری را شروع کنند؟

۲-پولدار ها شغلشان را استراتژیک انتخاب می‌کنند

آن‌ها لزوما کاری را که به آن علاقه دارند شروع نمی‌کنند. حتی لزوما کاری را انجام نمی‌دهند که در آن تجربه دارند. بلکه سراغ کسب و کاری می‌روند که فکر می‌کنند سود آور است و دنبال زمینه‌هایی هستند که تقاضا در آن‌ها بسیار و عرضه کم است.
بر اساس کتاب توهم کارآفرینی :هیچ مدرکی مبنی بر اینکه کارآفرینان زمینه هایی را انتخاب میکنند که سود ، حاشیه سود یا بازدهی آن بالاتر است ، وجود ندارد.
۶۳% صاحبان کسب و کارهای جدید ، قبول دارند که سرمایه گذاری آنها مزیت رقابتی ندارد . تنها یک سوم آن‌ها می‌گویند که واقعا به دنبال ایده‌های مفید برای کسب و کار بوده‌اند .
زمینه ای که در آن شروع به کار می‌کنید بسیار اهمیت دارد : شانس موفقیت در بعضی از آن‌ها حدود ۶۰۰ برابر است. بین سال‌های ۱۹۸۲ و ۲۰۰۲، استارت آپ‌های در زمینه نرم افزار ، ۶۰۸ برابر احتمال اینکه تبدیل به یکی از ۵۰۰ شرکت خصوصی با رشد سریع شوند بیشتر از استارت آپ‌های در زمینه رستوران بود – ۶۰۸ برابر احتمال بیشتر !

۳-پولدار ها نابغه نیستند اما اخلاق کاری سفت و سختی دارند.

ممکن است این جمله را شنیده باشید « اگر اینقدر باهوشی ، پس چرا پولدار نیستی ؟» میانگین معدل دانشگاهی پولدار ها آمریکایی چقدر بوده است؟ ۲٫۹ از ۴ در واقع موضوعی که خیلی از مردم نمی‌دانند این است که میانگین معدل عامل بسیار ضعیفی در پیش بینی موفقیت است .
بر اساس مطالعات نویسنده کتاب ذهن میلیونر: هیچ ارتباط آماری اصولی بین عوامل بهره‌وری اقتصادی ( ارزش خالص و درآمد ) و نتیجه امتحان ورودی، رتبه کلاسی در دانشگاه و نمرات دانشگاهی پیدا نشده است . و حتی رابطه‌ای معکوس میان پذیرفتن ریسک مالی و نتایج آزمون‌های سنجش هوش تحلیلی مانند نتایج امتحان‌های وروردی وجود دارد.
پولدارهای آینده ، سخت تلاش می‌کنند . وقتی از آن‌ها سوال می‌شود که معلم‌هایشان از کدام مشخصه آن‌ها تعریف می‌کردند، رایج‌ترین پاسخ این است: « قابل اطمینان ترین فرد »
وقتی از آن‌ها سوال شد در دانشگاه چه چیزهایی یاد گرفتند، ۹۴% پاسخ دادند «اخلاق کاری سفت و سخت » . و تحقیقات نشان می‌دهد در خصوص موفقیت، نظم شخصی، IQ را مغلوب می‌کند.

مطالب مرتبط