۳۱ فروردین ۱۳۹۷

  • کلیپ های موفقیت
  • کانال تلگرام
بازاریابی شبکه ای پردارآمد ترین روش بازاریابی

بازاریابی شبکه ای پردارآمد ترین روش بازاریابی

MLM یا Multi Level Marketing که Network Marketing نیز نامیده میشود ، مخفف بازاریابی چند سطحی یا بازاریابی شبکه ای می باشد که یکی از روش های فروش مستقیم یا Direct Selling می باشد و پردرآمد ترین و قدرتمند ترین روش فروش محسوب می شود . همانطوری که از نام آن پیداست چند لایه متعدد از افراد ، بازاریابی یک محصول را برای رساندن آن به مصرف کننده نهایی را بر عهده دارند. یک نماینده فروش ( همچنین، توزیع کننده ،‌ عضو ،‌ وابسته و ‌شریک نیز نامیده می شود ) علاوه بر جذب مشتریان ،‌ آموزش نیروهای تازه وارد را در جهت جذب مشتریان به عهده دارد .

بازاریابی شبکه ای در واقع هدف همه شرکتهاست (هم شرکتهای دارای بازاریابی شبکه ای و هم شرکتهای فاقد آن). اگر شما شنیدید که یک شرکت با سابقه اعلام کرد ” در صورت معرفی یکی از دوستانتان به ما، در خرید بعدی از تخفیف برخوردار شوید” این همان بازاریابی چند سطحی است اما به روشی بسیار ساده تر . انجمن های سلامتی ، ‌آژانس املاک ، شرکتهای ارتباط تلفنی و صنایع بسیار دیگری از این روش استفاده می کنند . مشاغل تخصصی ( شرکت های معتبر ، پزشکان ، دندانپزشکان ، حسابداران ) مرگ و زندگیشان به مشتریانی بستگی دارد که آنها را به دیگران معرفی می کنند. تمام این مشاغل به سادگی تلاش می کنند تا مشتریان کنونی شان تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدمات آنها را برای مشتریان بالقوه انجام دهند.
شرکت های سنتی و بازاریابی مویرگی

در شرکت فاقد سیستم بازاریابی شبکه ای ، مدیر و نمایندگان فروش بوسیله شرکت استخدام می شوند. این نوع شرکت برای استخدام نمایندگان فروش به دلیل کمبود منابع مالی که شرکت باید بعنوان حقوق پرداخت کند و همچنین تعداد افرادی که مدیر فروش قادر به بکارگیری و پوشش دادن آنهاست دارای محدودیت می باشد. زمانی که مدیر فروش بدلیل افزایش حجم کارها قادر به اداره امور نباشد ، شرکت مجبور به استخدام مدیر دیگری در کنار مدیر قبلی و یا ارتقاء یکی از نمایندگان فروش به مدیر می شود. این حالت بازاریابی “چند عرضی ” گفته می شود ، چون شرکت در مقایسه با حالت چند سطحی تنها بطور افقی توسعه پیدا می کند در حالی که در بازاریابی شبکه ای سازمان بصورت عمودی نیز رشد می کند.

شرکت بازاریابی شبکه ای یا چند سطحی

یک شرکت MLM ابتدا با ثبت نام فردی که قادر به جذب مشتریان و نمایندگان فروش باشد کار را آغاز می کند. اما هر یک از نمایندگان حق این انتخاب را دارند تا خود را به یک مدیر تبدیل کنند ، شخصی که خود توانایی جذب نماینده فروش را دارا باشد. یک شرکت MLM کمیسیون پرداخت می نماید و نه حقوق ثابت، بنابراین در این روش شرکت محدودیتی برای جذب مدیر و نماینده فروش ندارد. این حالت بدلیل گسترش سریع شمار نمایندگان فروش آموزش دیده برای شرکت بسیار سودمند است . این مورد همچنین برای نمایندگان فروش سودمند است به این دلیل که درآمدشان محدود به میزان فروش خودشان نیست بلکه آنها از حجم فروش سایر نمایندگان نیز درصد فروش دریافت کنند.
در واقع MLM یکی از پنج روشی است که توسط شرکتها برای فروش و توزیع یک محصول یا خدماتشان به مشتریان استفاده می کنند.
تمامی شرکتها ( شرکت های MLM و شرکت های سنتی) در یک خصوصیت با یکدیگر مشترک هستند؛ آنها محصول یا خدماتی را ارائه می دهند که در زندگی عادی مصرف می شود. مادامی که یک شرکت دارای یک چنین محصول یا خدمت باشد نیازمند این هستند که آنرا بطور گسترده معرفی کنند. آنها این عمل را بوسیله توزیع آن انجام می دهند. توزیع یک محصول عبارت است از یافتن و رساندن محصول بدست مشتریان. بطور کلی پنج روش عمده برای توزیع یک محصول یا خدمات وجود دارد.

در واقع در بازاریابی شبکه ای شما از نیرو ، اعتبار ، زمان ، تلاش و فعالیت صدها و حتی هزاران نفر که در سازمان خود به مرور تشکیل داده اید بهره مند میشوید و این یعنی عمل به همان جمله ی معروف که “من ترجیح می دهم از یک درصد انرزی صد نفر استفاده کنم به جای اینکه از صد درصد انرژی یک نفر استفاده کنم”.
در واقع بازاریابی شبکه ای مثل یک اهرم برای عبور از محدودیت زمان در قبال کار، به کمک شما می آید و از این به بعد شما فقط ۲۴ ساعت در شبانه روز در اختیار ندارید بلکه هزاران ساعت در شبانه روز متعلق به شماست چراکه ذره ای از وقت ، کار، دستمزد و درآمد هزاران نفر که در سازمان شما هستند به شما تعلق میگیرد و مجموع آن را که حساب کنید درآمدتان فوق العاده بالا می رود.
برای کسب این درآمد فوق العاده ، قدم اول ساختن یک سازمان خوب و کارآمد است، پس هم اکنون شما نیز این تجارت را آغاز کنید .
برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ۰۹۳۸۸۰۰۲۹۷۲ تماس باشید ….

مطالب مرتبط