۳۱ فروردین ۱۳۹۷

  • کلیپ های موفقیت
  • کانال تلگرام
وضعیت جهانی فروش مستقیم چندسطحی

وضعیت جهانی فروش مستقیم چندسطحی

وضعیت جهانی فروش مستقیم چند سطحی جهانی
بازاریابی چندسطحی با سابقه ای ‏۶۰ ساله به عنوان قدرتمند ترین روش توزیع مستقیم محصول تا بحال شناخته شده است .
در نتورک مارکتینگ جهانی بیندیشید و منطقه ای عمل کنید.
ما به عنوان “افرادی که به این حرفه ی مدرن و افتخارآمیز اشتغال داریم و به دوستانمان و دیگر انسانها نیز کمک کنیم که زندگیشان را توسط نتورک تغییر دهند”می بایست از آمارهای جهانی آن نیز کاملاً مطلع باشیم تا بتوانیم با دانستن آن بیش از پیش موفق باشیم
در سال ‏۲۰۰۷ میلادی ، گردش مالی که توسط این صنعت در جهان انجام شده ‏۱۲۰ میلیارد دلاربوده است ؛که تقریبا ‏۳۰/۸% درصد آن (حدود یک سوم) در کشور آمریکا صورت گرفته . رقم این گردش در سال ‏۲۰۰۵ میلادی ‏۹۰میلیارد دلار بود .


بازاریابی شبکه ای تجارتی رو به رشد
گسترش جهانی بازاریابی شبکه ای بسیار چشم گیر است. در طول ۲ سال بعد از شروع این تجارت درچین، شرکت تیانشی، که در کار فروش گیاهان دارویی چینی است، ۳٫۵ میلیون توزیع کننده را به خود جذب کرده است. دامنه فعالیت این شرکت به روسیه هم گسترش پیدا کرد و توانست در طول یک سال ۴۰۰۰۰ توزیع کننده دیگر را به خود جذب کند. بازاریابی شبکه ای در هند و آسیای جنوب شرقی هم رشد چشمگیری داشته است.

گردش مالی فروش مستقیم چند سطحی در دنیا نزدیک به ۱۲۰ میلیارد دلار می باشد و در حال گسترش به مرز ۱۵۰ میلیارد دلار می باشد. بازار فروش مستقیم چند سطحی آمریکا به تنهایی نزدیک به ۳۰ میلیارد دلار گردش مالی دارد (در سال ۱۹۹۲ این رقم چهارده میلیارد دلار بوده است). این در حالی است که ژاپن نیز  نزدیک به ۲۳ میلیارد دلار در این زمینه گردش مالی دارد. سهم آلمان و فرانسه هرکدام به ترتیب ۳٫۷ و ۲٫۴ میلیارد دلار می باشد. برزیل و مکزیک نیز به ترتیب ۸٫۰۴ و ۴٫۸۲ میلیارد دلار در این بازار سهم دارند.

تعداد توزیع کنندگان شاغل در فروش مستقیم چند سطحی در سراسر دنیا نزدیک به ۷۵ میلیون نفر می باشد. از این تعداد نزدیک به ۱۶ میلیون ۵۰۰ هزار نفر در آمریکا مشغول به این حرفه می باشند. در تایوان حدوداً ۴ میلیون ۵۰۰ هزار، تایلند ۱۰ میلیون و اندونزی ۵ میلیون ۵۰۰ هزار نفر به این کار مشغول هستند. مردم از همه نژادها، چه مرد و چه زن به کار فروش مستقیم چند سطحی مشغول هستند. نسبت تعداد زنان به مردان در این تجارت چهار به یک می باشد. افراد سالخورده حدود ۵ درصد و افرادی که از لحاظ فیزیکی ناتوان هستند، حدود ۸ درصد بازار این تجارت را تشکیل می دهند.
در آخرین آمار ارائه شده توسط فدراسیون جهانی فروش مستقیم  در سال ۲۰۱۰، میزان خرده فروشی، تعداد فروشندگان، درصد حضور زنان و درصد سیستم های به کار رفته اعلام شده است. درمیان این مناطق که به چهار دسته تقسیم شده اند، قاره آسیا با میزان خرده فروشی ۴۹ میلیارد و ۶۲۸ میلیون دلار و  ۳۷،۱۹۴،۶۹۵ نفر فروشنده در صدر می باشد.

در آمار ارائه شده ی سال گذشته اسامی ۵۳ کشور به چشم می خورد در حالی که در آمار جدید نام ۶۳ کشور وجود دارد. این تعداد نشان دهنده رشد فروش مستقیم در سطح جهانی می باشد. اسامی کشور های اضافه شده به قرار زیر می باشد:
بلغارستان، یونان، لوگزامبورگ، کاستاریکا، السالوادور، هندوراس، اروگوئه، چین و اسلواکی می باشد.
یکی از کشور هایی که بیشترین رشد را داشته است، کشور چین می باشد که هم اکنون بعد از آمریکا و ژاپن در رده سوم قرار گرفته است. این در حالی است که قوانین فروش مستقیم در دسامبر ۲۰۰۵ در چین تصویب شده است.

مطالب مرتبط