۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

  • کلیپ های موفقیت
  • کانال تلگرام
بهترین راه موفقیت در زندگی چیست؟

بهترین راه موفقیت در زندگی چیست؟

تواناییِ خلقِ موفقیت، محصولِ ترکیبِ منحصربه‌فردی از مهارت‌ها، ذهنیت‌ها و توانایی‌هاست و شما می‌توانید با استفاده از آنها به بزرگ‌ترین رؤیاهای خود برسید. فراموش نکردن این نکته خیلی مهم است زیرا هر مسیری که در راه موفقیت در زندگی طی می‌کنید رو به تکامل است. بسیاری از موفقیت‌ها آغاز می‌شوند و برخی تمام؛ اما اغلب آنها تکامل می‌یابند چرا که موفقیت هرگز یک مقصد نهایی نیست.

فردی که فوق‌العاده موفق است هرگز خود را به یک کسب وکار موفق محدود نمی‌کند بلکه به‌طور همزمان چند کار را مدیریت می‌کند. ما در این مقاله، فارغ از اینکه در انتظار رسیدن به اولین موفقیت خود هستید یا تاکنون به موفقیت‌های زیادی دست یافته‌اید، چند نکته‌ی بکر را با شما درمیان می‌گذاریم که می‌توانید در راه موفقیت در زندگی از آنها استفاده کنید. پس با ما همراه باشید.

موفقیت را تعریف کنید اما بگذارید معنایی انعطاف‌پذیر داشته باشد
بسیاری از کارآفرینان موفق و مربیان مدیریت و رهبری به شما می‌گویند که باید برای خود تعریفی از موفقیت داشته باشید. مسلما این کار تمرین مفیدی است و خود من هم به‌ عنوان بخشی از کار و مأموریتم در کسب‌وکار از آن بهره می‌برم. هرچند که فکر می‌کنم باید انعطاف‌پذیر باشیم و منتظر بمانیم تا هنگام رسیدن به موفقیت ببینیم که موفقیت چه شکلی است.

می‌توانم به شما بگویم که دستاوردهای واقعی تقریبا همیشه با آنچه در ذهن خود تصور می‌کنیم متفاوت هستند. علت این امر این نیست که آن دستاوردها موفقیت به حساب نمی‌آمدند، بلکه علت این است که تعداد نامحدودی از متغیرها وجود دارند که در هر موفقیت دخیل هستند و هریک از آنها تأثیر خود را روی شما خواهند گذاشت.

وقتی شما به پول می‌رسید، کسب‌وکارتان رونق می‌یابد یا به هر موفقیت دیگری دست می‌یابید، همواره با آنچه از قبل در ذهن خود ساخته بودید متفاوت خواهد بود. پس موفقیت را تعریف کنید اما این را هم بدانید که وقتی به موفقیت رسیدید، ممکن است دستاورد شما دقیقا کپی برابر اصل آنچه در ذهن داشتید نباشد، اما جوهره‌ی آن را دارد.

تصویر کلی را به یاد بسپارید
شاید من به این خاطر به موفقیت رسیده‌ام که همیشه برادرم تنها شریکم بوده است، اما قبلا هم می‌دانستم که خانواده در موفقیت کلی زندگی نقش به‌سزایی دارد. وقتی با همسرم آشنا شدم با خود گفتم که این همان زنی است که می‌خواهم در مسیر موفقیت‌مان همراه هم باشیم. این کار به صبر و درک و مدارا نیاز داشت چرا که ما ازدواج کردیم و صاحب فرزند شدیم اما برای من تصویر کلی موفقیت بدون وجود خانواده ناقص بود.

من همچنین بر این باورم که موفقیت به معنای داشتن بدن و روان سالم است. این امر باعث شده است که من سلامت خود را انگیزه‌ اولیه‌ی خود قرار دهم و از بدن و روان خود مراقبت کنم.

این چیزها مادامی که در مسیر موفقیت، تصویر بزرگ‌تر را در ذهن نداشته باشید در اولویت شما قرار نخواهند گرفت.

مطالب مرتبط